Mouse Cursor Editor


Strona główna | Autor | Borland C++ 5.5 | GUI | Książki | OpenGL | Programy | Projekty | Teksty

Opis programu

Mouse Cursor Editor (w skrócie MCE) jest specjalizowanym programem użytkowym przeznaczonym dla programistów piszących programy w systemie DOS w trybie graficznym. W wielu współczesnych programach można zaobserwować zmieniające swój kształt kursory myszki. "Epidemia" ta dotknęła nie tylko programy działające pod MS Windows.

W stosunkowo prosty sposób można własny program wyposażyć w możliwość zmiany kształtu kursora myszki lub w zależności od wykonywanych przez program czynności zmieniać kształt kursora.

Ręczne zaprojektowanie kształtu kursora jest oczywiście możliwe ale po co robić czarną robotę skoro sa od tego komputery! MCE jest właśnie takim programem do czarnej roboty - ma ułatwiać projektowanie kształtu kursora myszki. Gotowy projekt kursora można a nawet trzeba zapamiętać na dysku. Są możliwe dwa sposoby nagrania kursora. Pierwszy to wybór opcji Save z menu Files. W ten sposób nagrywa sie plik *.CUR długości 32 bajtów, zawierający wyłącznie maski bitowe. Tego typu plik można ponownie wczytać do programu i poddać go dalszej edycji. Druga możliwość to wybór opcji Save Unit z menu Files. W ten sposob nagrywany jest gotowy tekst źródłowy (Unit) w Turbo Pascalu. Nie ma bezpośredniej możliwości ponownego wczytania i edycji tak zapisanego pliku.

W każdej chwili istnieje możliwość podglądu efektow naszej pracy. Po wybraniu opcji Test rysowana jest 16-kolorowa plansza i ustawiany jest nowy kursor myszki. Z uwagi na prawdopodobieństwo próby obejrzenia kursora, który nie będzie widoczny na ekranie, wyjście z tej opcji następuje poprzez naciśnięcie prawego przycisku myszki.

Dodatkowo dostępne są programy:

Wymagania minimalne programu:

MCE został napisany w Turbo Pascal-u 7.00 z użyciem grafiki BGI oraz wstawek assemblerowych. Całość kodu źródłowego zajmuje około 5.800 linii.


Opcje programu

Oto opis wszystkich spotykanych w programie przycisków (od lewej):


Zrzut ekranu

Mouse Cursor Editor

Do pobrania


© Janusz Ganczarski
JanuszG@enter.net.pl